Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. Zamknij

www.dobry-wybor.plZamów Pomiar
Meble kuchenne
Płyty laminowane

Płyty laminowane powstają na bazie płyt wiórowych. Proces laminowania polega na pokryciu płyty dekoracyjnym filmem zawierającym żywice.

Uzyskany w ten sposób efekt to oprócz wysokiej jakości, bogata kolorystyka oraz różnorodność formatów, grubości i struktur powierzchni.

Zalety płyt laminowanych:

Wykorzystujemy płyty laminowane firm: Kronopol, Pro-Hand oraz BRW.

Płyty melaminowane

Płyty melaminowane powstają w wyniku zaprasowania filmu dekoracyjnego na płytę wiórową. Funkcję filmu dekoracyjnego pełni papier dekoracyjny dwukrotnie nasycony żywicami, w tym żywicą melaminową.

Pozytywne właściwości tej płyty:

Stosujemy wysokiej jakości płyty produkowane przez firmę EGGER.

Płyty MDF

Płyty MDF to inaczej płyty pilśniowe średniej gęstości powstałe w wyniku sprasowania zrębków drzewnych z dodatkiem żywic klejących w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury. Dzięki wyjątkowo korzystnym parametrom technicznym jest to podstawowy materiał używany do produkcji mebli.

Fronty kuchenne z płyt MDF są dostępne w 2 grubościach: 16mm i 19mm.

Wykorzystujemy płyty firm: Pro-Hand oraz BRW.

MDF lakierowany

Fronty lakierowane wykonywane są z płyty MDF dwustronnie białej o grubości 18mm. Płyta MDF malowana jest podkładem kryjącym, a następnie 2 lub 3 warstwami lakieru w zależności od koloru.

Fronty z MDF lakierowanego mogą być pokryte zarówno lakierem matowym, jak i z połyskiem. Do wyboru jest bardzo szeroka gama kolorystyczna.

Fronty lakierowane są stosowane najczęściej w przypadku nowoczesnych mebli kuchennych o prostych wzorach. 

MDF patynowany

Fronty MDF można również pokrywać warstwą patyny. Patynowanie podnosi walory estetyczne frontów w technologii MDF, stanowiąc jednocześnie atrakcyjną cenowo alternatywę dla frontów drewnianych.

Pokrywanie frontów warstwą patyny jest wykonywane ręcznie. W zależności od pożądanego efektu stosuje się ciemne lub jasne odcienie. Dodatkowo fronty są zabezpieczane warstwą bezbarwnego lakieru.

MDF gięty

Fronty gięte stwarzają projektantom możliwość ciekawego zaakcentowania linii kuchni oraz wyeksponowania narożników. Fronty gięte są dostępne w wersjach:


Fronty fornirowane

Fronty fornirowane powstają na bazie płyty wiórowej lub MDF pokrywanej naturalną okleiną. W zależności od oczekiwań klientów powierzchnia frontów jest ostatecznie wykańczana w trakcie procesów bejcowania, lakierowania lub patynowania. Ze względu na naturalne właściwości drewna poszczególne elementy barwione i lakierowane mogą się różnić między sobą odcieniem i układem słojów.
Wysoka jakość oraz niewątpliwe walory estetyczne sprawiają, że fronty fornirowane mogą stanowić wartą rozważenia alternatywę dla frontów drewnianych.
O Firmie | Oferta | Stosowane technologie | Projekt | Transport | Montaż | Gwarancja | Wzorniki | Porady | Oświetlenie | E-sklep | Kontakt | Współpraca
© Copyright 2010 Martex I. Wszystkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie: Skylan.pl